Değerlisin Ahmet Usta;

Değerlisin Ahmet Usta;

İnsan mutlu olmak için gününü geçirir çoğu zaman.. Başarılı ve sağlıklı olmak bir bireyin mutlu olması için yeterlidir.. Ancak biliyoruz ki çoğumuz mutluluğa hasret insanlar olarak günümüzü geçiriyoruz. Koşulsuzca sevmenin olmadığı ilişkiler, çıkarları önde tutan arkadaşlıklarla tatminsiz ve memnuniyetsiz bir birey olarak hayatımızı geçiriyoruz. Oysa yaşadığımız her gün bize bir tecrube. Sıkı sıkıya hayata bağlanan, hayata istediği değeri verenler ne şanslı...

Değer maddiyatla ölçülemez. Temel hedef olan yaşamı idame ettirme, insanların günlük yaşamalarına sebep olmaktadır. Bu yüzdendir ki akşam ekmeğini eve götürmeyi hedefleyen Ahmet Usta kaza geçirirse kendine ne olacağını düşünmeksizin baretini, emniyet kemerini takmıyor. Özgür düşüncesiyle ona uygun koşulları sağlamayan şirketini kabulleniyor. Ve artık içimizde bir virüsle yaşıyoruz. Kabulleniş, çaresizlik, umutsuzluk, böyle gelmiş böyle gider düşüncesi ile toplum kendini hastalandıran bir durumda..

Bizler umudunu yitirmiş bir ülke olarak Kurtuluş savaşını kazanan bir toplumuz. Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi cumhuriyetin temel felsefesi olan fikri hür, vicdanı hür bireyler olmak zorundayız. Daha iyi bir toplum, daha iyi bir gelecek için refah düzeyinin artığı, insanların değerli hissettiği bir toplum oluşturmalıyız. 

Her bir bireyin kendisini değerli hissetiği, demokrasiyi sindirmiş günlere..

Özgen Kaya 29 Ekim 2017, İstanbul

Yorumlar (0)

Yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapın.

Yorum Yaz